Skip to content Skip to footer

kardiolog, radiolog, internista

dr hab. med. Mieczysław Pasowicz

Prof dr hab. med. Mieczysław Pasowicz FACC, FESC, Absolwent Collegium Medicum UJ (1983r.), posiada specjalizację z kardiologii, radiodiagnostyki i chorób wewnętrznych. Staże specjalizacyjne i szkolenia odbywał m.in.: w Instytucie Kardiologii w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie, Szpitalu Uniwersyteckim i Centrum Onkologii oraz w wiodących ośrodkach medycznych w USA, Niemczech, Danii i Wielkiej Brytanii. W latach 1991-2010 dyrektor naczelny Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Pomysłodawca i kierownik Ośrodka Diagnostyki Prewencji i Telemedycyny z pododdziałem Szybkiej Diagnostyki. Adiunkt Instytutu Kardiologii CM UJ w latach 2000-2008.

Posiada tytuł doktora nauk medycznych i doktora habilitowanego nauk medycznych w dziedzinie medycyny – kardiologii. Autor i współautor ponad 150 oryginalnych, poglądowych i indeksowanych publikacji oraz około 15 rozdziałów w podręcznikach, a także redaktor naukowy 8 książek, ponad 300 ustnych i plakatowych prezentacji w zakresie kardiologii, radiologii, telemedycynie, zdrowia publicznego i zarządzania. Wdrożył po raz pierwszy w Polsce (2000r.) nieinwazyjne badania tętnic wieńcowych przy pomocy wielorzędowego tomografu komputerowego. Założyciel i pierwszy prezes Sekcji Kardiologicznego Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej PTK i Prezes grupy roboczej Cardiac Radiology European Congres of Radiology w Wiedniu (2006r.).

Aktualnie swój czas poświęca profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych oraz badaniom nad długowiecznością, konsultując pacjentów kardiologicznych, internistycznych oraz ze schorzeniami wywołanymi czynnikami środowiskowymi, stylem życia oraz wiekiem. 

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Medycyny Innowacyjnej i Centrum Medycznego IMIcare oraz Kliniki Długowieczności, a także MEDTECH INTERNATIONAL BUSINESS AND TECHNOLOGY PARK

Contact Form